Yeni müfredat taslağına on binlerce öneri geldi

Milli Eğitim Bakanlığınca tüm öğretim kademelerindeki derslere ait “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” yeni müfredat taslağı, 26 Nisan-10 Mayıs tarihleri arasında askıya çıkarıldı.

26 Nisan tarihinde kamuoyunun görüşüne açılan ve askı süresi 1 hafta olarak belirlenen yeni müfredat taslağı, görüş ve önerilerin gelmeye devam etmesi nedeniyle sistem 10 Mayıs’a kadar açık tutuldu.

SAYILAR DİKKAT ÇEKTİ

Bakan Tekin’in tüm eğitim paydaşlarını katkı sunmaya davet ettiği müfredat taslağına askı süresince 67 bin 284 görüş iletildi, taslak 1 milyon 662 bin 780 kez indirildi.

Bakanlığın açıklamasında, yeni müfredat taslağı hakkında iletilen tüm görüş ve önerilerin Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca titizlikle değerlendirileceği belirtildi. Ancak değerlendirme sürecine dair ayrıntılara yer verilmedi.

Taslağın indirilme ve görüş bildirilme sayıları ise müfredatla ilgili yürütülen tartışmaların ve müfredatın daha ayrıntılı incelenmesi ihtiyacını bir kez daha gözler önüne serdi.

YENİ MÜFREDAT HANGİ SINIFLARDA UYGULANACAK?

Yeni müfredat, 2024-2025 eğitim öğretim yılından itibaren okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul beşinci sınıf ve lise dokuzuncu sınıflarda kademeli olarak uygulanmaya başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir